Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži: FC Bučovice- AFK Tišnov 1 : 2 ( 1 : 1 )

16. 8. 2016

V premiérovém zápase Krajského přeboru výborný výkon, ale bez bodu…

FC Bučovice- AFK Tišnov 1 : 2 ( 1 : 1 )

Sestava: Buriánek- Kachlík M., Holásek, Hanousek ©, Handlíř- Legner (70. Nový M.), Palla (85. Kachlík T.), Nový Ondřej ( 77. Jeřábek), Kuklínek (85. Vágner) – Svoboda (85. Němec), Bil

Branka: 41. Svoboda

     V premiéře Krajského přeboru nás před rekordní návštěvou čekal jeden ze spolufavoritů soutěže, jmény nabitý celek Tišnova. Ten si přijel s exligisty Švancarou, Traorém, Čoupkem, Šnajdrem a Outratou pro tři body. Naši hráči se však velkých jmen nezalekli a předvedli kvalitní, bojovný výkon. V utkání vysoké úrovně jsme sahali po bodu, bohužel na rozdíl od soupeře jsme gólovou šanci v závěrečné čtvrthodině nevyužili a odešli ze hřiště bez něj. Musíme podotknout, že se vztyčenou hlavou…

   Po úvodní oťukávací pětiminutovce soupeř začal získávat územní převahu. Chtěl dát jasně najevo našim hráčům, že si dojel pro tři body. Domácí celek však před jmény v soupeřově sestavě nepadl na zadek a tak se až do konce zápasu hrál svižný fotbal. První zákrok předvedl náš brankář, který vytěsnil na roh střelu k tyči z hranice šestnáctky. Pak se Jofa ještě třikrát předvedl tygřími skoky pod nohy soupeřových hráčů. Největší šanci hostí v první půli zazdil jinak nevýrazný Švancara, když po úniku Traorého, nejlepšího hráče hostí, hlavou do protipohybu gólmana trefil pravou tyč a následnou dorážku ze tří kroků otřel o břevno. Domácí hráči zahrozili dalekonosnou střelou Handlíře z pětatřiceti metrů po nakrátko rozehraném přímém kopu, kterou na poslední chvíli hostující brankář konečky prstů vytlačil ze šibenice. O pět minut později, v 15. min po závaru z rohového kopu chyběl při střele jednoho z domácích hráčů z poza šestnáctky  ke vstřelení branky půl metr. Hra se přelévala od branky k brance a ve 25. min sektor domácích explodoval- to se po lajně na pravé straně protlačil přes bránícího hráče Bil a přízemním centrem našel Svobodu, který míč pod tělem gólmana protlačil do sítě- 1:0.  Hosté dál měli útočné choutky a za deset minut se jim po nevinné akci podařilo vyrovnat. Domácí hráči po vyhraném souboji šli do přečíslení, ale chybná rozehra nadějný brejk zastavila. Hosté se zmocnili míče, Traoré se protáhl po křídle, našel volného hráče a ten nemasnou neslanou střelou vyrovnal. Do konce  poločasu se již nic neudálo a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

      Do druhého dějství soupeř vstoupil aktivněji, získal územní převahu, ale dlouho bez gólového efektu. Naše defenzíva pracovala bezchybně, do gólových šancí jsme soupeře zásluhou kolektivního a bojovného výkonu nepouštěli. Optická převaha soupeře se začala zvyšovat, my jsme se pokoušeli hrozit z brejků. Vinou nepřesností se nám dlouho nedařilo jít do koncovky. Zatímco stejné zákroky některých exligistů v soupeřově dresu rozhodčí netrestal, nám uděloval žluté karty. V 75. min již naši fanoušci stáli s rukami nad hlavou, ale Svoboda ve vyložené šanci zklamal. To se po vysunutí Handlíře kolem soupeřova obránce znovu prosmýkl Bil, našel na hranici penalty zcela volného Dušana, ale ten netrefil prázdnou soupeřovu branku… Trest přišel za pět minut. Po nedůrazně odvráceném rohovém kopu se na čáře kolem dvou našich hráčů protáhl Traoré, centr otřel o Buriánkovo koleno a dobíhající, nekrytý útočník se štěstím protlačil míč do sítě- 1:2. Naši trenéři provedli změny v mužstvu trojím střídáním, zvýšili jsme aktivitu, ale soupeřova defenzíva pracovala bezchybně. A když v závěru zápasu byl v souboji jeden na jednoho Bilovi odpískán nesmyslně útočný faul, bylo po nadějích na vyrovnání. I když naši kluci odcházeli do kabin bez bodu, odměnou jim byl hlasitý potlesk zaplněné tribuny.

Kachlík Ladislav, trenér domácích: „V premiéře krajského přeboru nás před rekordní návštěvou v podobě 380 diváků čekal těžký soupeř naší skupiny prošpikovaný bývalými ligovými hráči. Naši hráči dokázali, že fotbal hrát umí a předvedli kvalitní, bojovný, kolektivní výkon. Bohužel ze zápasu jsme odešli bez bodu. Přes prohru v zápase, kterému by slušela remíza, musím náš celek pochválit a poděkovat jim za předvedený výkon.“